Co je astrologie?

O astrologii?

Dle mého názoru přišel s nejlepším vysvětlením astrologie v moderních dějinách slavný švýcarský psycholog Carl Gustav Jung, když promluvil o Synchronicitě. Podle Junga: „Vše, co je stvořeno v danou dobu, nese energie Vesmíru toho konkrétního údobí“. Spolu s Einsteinem se shodli, že tyto energie jsou reálné.

Věřím také, že tak, jak na svět přicházíme s danými energiemi Vesmíru, jsme to také my, kdo si vybírá z možností, jaký život nás čeká. Bude to úspěšný a pokrokový život s  dobrým zdravím? Nebo pouhá existence v robotickém režimu s promarněnými příležitostmi, zakončená neuspokojenými myšlenkami: „Co jsem vlastně udělal/a“ „Nebo neudělal/a“?

Jeden z nejlepších článků na toto téma, které jsem kdy četl, je k dispozici na internetových stránkách americké U.S. National Library of Medicine, National Institute of Health. Jde o jednu z mnoha publikací uveřejněných v cynických dobách dneška, neochvějně hovořící o „nekonečném potenciálu“ a o životě v souladu s řádem Vesmíru, jako o předpokladu úspěšného života. Klíčová slova v této výzkumné práci jsou archetypy, kosmické vědomí, mystika, neempirická realita, potenciál, kvantová fyzika a spiritualita.

Ano, my všichni máme nekonečný potenciál. Všichni jsme se s ním narodili. Nikdy není příliš pozdě na to, si tento potenciál uvědomit a začít s ním pracovat. V životě existují fáze, kdy jsme neskonale efektivní, a pak jsou chvíle, kdy je nejlepší nechat věcem volný průběh.

Astrologie je skutečným průvodcem, jak jednotlivá období rozpoznat a vytěžit z nich to nejlepší pro život. A konečně, astrologie není abrakadabra, ale pečlivý výpočet horoskopu, který určuje týdny, měsíce a střednědobý výhled (což mohou být i roky), kdy nám Vesmír uděluje největší účinnost a sílu k dosažení úspěchu. 

Co je astrologie?

Všichni jsme stvořeními přírody a Vesmíru. Průměrné lidské tělo o hmotnosti 70 kilogramů se skládá přibližně ze 7 miliard, miliard, miliard atomů. Mysl i tělo reagují na postavení planet a energie jimi uvolněnými. Čtyřmi základními sílami vesmíru jsou: gravitační síla, slabá atomová síla, elektromagnetická síla a silná atomová síla.

Něco tak prostého, jako je úplněk, dokáže působit na chování člověka, nebo ovlivňovat jeho spánek. Je známo, že britská policie vysílá o úplňku posily z důvodu nárustu kriminality. A nejen to, o úplňcích se, podle věděckých studií, děje mnoho jiných nehod.

Všichni jsme určováni pozicí planet v době našeho narození. V důsledku toho energiemi planet v tom daném okamžiku.

Jaký je účel astrologie?

Co nejlépe využít situaci, kdy planety hrají v náš prospěch, a vyhnout se problémům dříve, než k nim dojde. Astrologie se také používá  v některých kulturách ke stanovení kompatibility mezi partnery,  což má za následek extrémně nízkou rozvodovost.

Co je to védská astrologie?

Laicky řečeno, védská astrologie bere v potaz astronomická data podobně jako západní astrologie. Významný rozdíl spočívá v tom, že védská astrologie používá nejen polohu Slunce, ale také Měsíce v době, kdy jste se narodili, ve vztahu ke zbytku planet a také místo, kde jste se narodili. To podle mého názoru, a podle názoru mnoha dalších kvalifikovaných astrologů, umožňuje podat přesnější předpověď.